Logo
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  1. Úvod
  2. Bolesť, chrípka, hrdlo, kašeľ
  3. CELASKON 250mg , 100 tbl

CELASKON 250mg , 100 tbl

ŠUKL: C78278

Liek obsahuje 250 mg vitamínu C (vitamín C je kyselina askorbová) v každej tablete. Ľudský organizmus si vitamín C nevie sám vytvárať, preto sa musí p... celý popis
Dostupnosť
Skladom
5,10 €
4,25 €
bez DPH
ks
Kompletné špecifikácie

Liek obsahuje 250 mg vitamínu C (vitamín C je kyselina askorbová) v každej tablete. Ľudský organizmus si vitamín C nevie sám vytvárať, preto sa musí prijímať v potrave.

Vitamíny sú zložité látky nevyhnutné pre mnohé funkcie v organizme. Vitamín C patrí medzi vitamíny rozpustné vo vode. Jeho úloha v organizme je mnohostranná: umožňuje činnosť rôznych enzýmov v organizme, je súčasťou antioxidačného systému. Je dôležitý pre rast a udržiavanie zdravých kostí, zubov, ďasien, väziva a krvných ciev, pre tvorbu niektorých látok, ktoré sa zúčastňujú na prenose nervových vzruchov medzi nervovými bunkami, pre tvorbu hormónov nadobličiek, pre vstrebávanie železa z potravy, rovnako je nutný pre normálnu imunitnú odpoveď na infekciu a pre hojenie rán.

Mierny nedostatok vitamínu C sa prejavuje slabosťou, celkovou únavou a bolesťou, opuchmi ďasien a krvácaním z nosa, závažnejší nedostatok spôsobuje skorbut a anémiu.

Tablety s obsahom 250 mg vitamínu C užívajú dospelí a deti na prevenciu alebo liečbu stavov nedostatku vitamínu C v organizme. Predovšetkým v období zvýšených nárokov na príjem vitamínu C ako sú rast v detstve, tehotenstvo a dojčenie, namáhavá práca, šport, infekčné choroby, počas rekonvalescencie, u fajčiarov, pri nedostatočnej alebo jednostrannej výžive, najmä u starých ľudí, po ťažkých úrazoch, popáleninách, rozsiahlych operáciách.

V kombinácii s inými antioxidantmi je podávaný na obmedzenie škodlivého vplyvu voľných radikálov (antioxidačné pôsobenie).

Liek je určený pre dospelých a deti od 6 rokov.

 

Použitie

 

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Dospelí a deti staršie ako 6 rokov:
Na pokrytie zvýšenej potreby kyseliny askorbovej v organizme sa užíva na prechodný čas 200 - 500 mg denne (až 2 tablety), pri jej nedostatku 500 - 1000 mg denne (2 - 4 tablety).

Deti vo veku 3 - 6 rokov:
Krátkodobo sa môže podať 100 - 200 mg vitamínu C denne. (Je potrebné preto zvoliť iný liek s nižšou silou.)

Pre dobré zužitkovanie v organizme je vhodnejšie užívať celkovú dennú dávku rozdelenú na niekoľko čiastkových dávok než celú naraz.

Denná potreba vitamínu C pre dospelých je 100 mg, pri strese organizmu (hojenie rán, infekcia, fajčenie a pod.) je potreba kyseliny askorbovej až niekoľkonásobná.

Spôsob použitia

Tablety sa prehĺtajú celé, najlepšie pred jedlom, je potrebné ich dostatočne zapiť vodou alebo iným nealkoholickým nápojom. 
Tablety majú deliacu ryhu. Deliaca ryha iba pomáha rozlomiť tabletu, aby sa dala ľahšie prehltnúť a neslúži na rozdelenie na rovnaké dávky.

Upozornenie

Liek sa môže užívať počas tehotenstva a dojčenia. 
Vysoké dávky vitamínu C užívané v tehotenstve môžu viesť u novorodencov k jeho zvýšenej potrebe až k prejavom jeho nedostatku (avitaminóza), preto sa nesmie prekročiť odporúčané dávkovanie.
Deťom mladším ako 6 rokov sa liek s obsahom 250 mg nepodáva, kvôli vysokému obsaho vitamín C.
Liek vo vyšších dávkach môže ovplyvniť správnosť výsledkov niektorých laboratórnych testov, najmä na stanovenie glukózy v moči a testu na okultné krvácanie v stolici.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

 

Zloženie

kyselina askorbová (vitamín C)

Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk